Motosikletleri fark edin!

Bu uyarıyı paylaşmayı veya sticker olarak kullanmayı düşünmemiştim. Başıma gelmesini beklediğimden değil , ne yazık ki trafikte diğer sürücüler kadar , bilinçsiz motosiklet sürücülerinin de varlığını bilmemdendi. Çok yüksek süratlerle trafikte seyretmek , büyük araçların sizin kıvraklığınızı anlayamayacağı manevralar, yersiz hamleler, yetersiz korumalar gibi hala motosikletçiler olarak hepimizin dikkat etmesi gereken kesin sınırları olan kurallar var. Hele tüm bunların cezasını en kolay biçimde, kaporta olan bedenlerimizle biz öderken.

İğneyi kendimize batırdıktan sonra , bizim dışımızda gelişen olaylar kısmı için artık “Motosikletleri Fark Edin!” diyebiliriz. Çünkü tüm tedbirleri almış , dikkatli biçimde sürerken dahi karşı tarafın dikkatsizliği ile sizin tüm çabalarınız boşa gidebilir. Benim de başıma gelen tam da buydu.

Şehir içinde düz ve sakin bir caddede normal seyrederken , en sağ şeritte park halinde duran kamyonun aniden yolun aksi istikametine geçmek için U dönüşü yapmak üzere harekete geçip, tüm yolu kapatmasıyla kaza kaçınılmaz oldu. Oldukça yavaşladığımdan , elimle kasayı tuttup,çarpışmadan altına girmeyi başardım.Tabi bunun motosiklete bir faydası olmadı. Bir iki minnacık çizik hariç bende bir şey yoktu. Süratim yüksek değil , şeridim normal ve korumalarım üzerimdeydi.Ancak kamyon tüm yolu kapatana kadar beni farketmemiş ve çıkmıştı. İşte burada, biz motosikletçiler olarak ne yaparsak yapalım, daha acı sonuçlar doğurabilecek bu tip olaylara engel olmak ,diğer sürücülerin bizleri de bir taşıt olarak kabul edip , fark etmesine doğrudan bağlı.

Siz motorcu dostlarım dikkatinizi ve önlemlerinizi ihmal etmeyin ve trafikteki diğer sürücüler lütfen motosikletleri fark edin.

Hepinize kazasız sürüşler.

 

Not : Uyarıyı duyarlılığı arttırmak için kullanabilmeniz adına aşağıdaki görsele sağ tıklayarak büyük halini .png olarak indirebilirsiniz.

 

About the author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

shares